Technik usług pocztowych i finansowych

Rekrutacja na kierunek technik usług pocztowych i finansowych

6.11.2023

Nie boisz się pracy z dokumentami, tabelkami i finansami? To znaczy, że nauka na kierunku technik usług pocztowych i finansowych jest dla Ciebie. Świetnie, jeśli cechujesz się dokładnością, sumiennością oraz masz analityczny umysł.

Czego nauczysz się na kierunku technik usług pocztowych i finansowych?

Zgłębisz temat obrotu towarowego oraz usług pocztowych, kurierskich i finansowych. Zdobędziesz ekspercką wiedzę z zakresu przesyłek w obrocie krajowym i zagranicznym oraz usług ekspedycyjnych i przewozowych. Swoje nowe kompetencje zawodowe wypracujesz podczas zajęć z usług pocztowo-finansowych w praktyce. Będziesz również uczyć się realizowania prac rozdzielczo-ekspedycyjnych i obrotu towarowego w formie warsztatowej. Nauka języka obcego specyficznego dla usług pocztowo-finansowych znacząco podniesie Twoją pozycję na rynku i umożliwi Ci pracę w międzynarodowym środowisku. Pełne spektrum Twoich kwalifikacji zawodowych z powodzeniem pozwoli Ci również na prowadzenie własnego biznesu.

Po ukończeniu kierunku technik usług pocztowych i finansowych będziesz znać:

·         Język obcy w usługach pocztowo-finansowych

·         Zasady obrotu towarowego w praktyce

·         Podstawy działalności gospodarczej w usługach pocztowo-finansowych

·         Zasady obrotu krajowego i zagranicznego przesyłek

·         Zasady realizowania prac rozdzielczo-ekspedycyjnych

·         Usługi ekspedycyjne i przewozowe

·         Usługi finansowe

·         Usługi pocztowe i kurierskie

·         Usługi pocztowo-finansowe w praktyce

·         Obrót towarowy

Wymagania zapisowe na kierunku technik usług pocztowych i finansowych:

pełnoletność

świadectwo ukończenia szkoły średniej

Po nauce w Żaku podejdziesz do egzaminu zawodowego z następujących kwalifikacji:

Świadczenie usług pocztowych, finansowych i kurierskich oraz w zakresie obrotu towarowego (EKA.08.)

Twój przyszły tytuł zawodowy to:

Technik usług pocztowych i finansowych

Kim możesz zostać po nauce na kierunku technik usług pocztowych i finansowych w Żaku?

Po zakończonej edukacji możesz poszukiwać pracy w firmach kurierskich, firmach spedycyjnych, punktach poboru opłat. Karierę możesz rozwijać także w szkołach i w firmach spedycyjnych. Otworem stoją przed Tobą wszystkie przedsiębiorstwa świadczące usługi pocztowe i finansowe.